Ainoa Sinkki 25mg 100 kaps

253,57 € / kg

Tuotekoodi9282952

Pakkauskoko
100 kaps
Markkinoija
Fennogate Finland Oy

check Saatavilla

Muuta tuotemäärää
Vahva sinkkivalmiste, jossa kahta sinkin muotoa: sinkkiasetaattia ja sinkkibisglysinaattia. Kotimaisen Ainoa-sarjan vitamiinit sekä lisäravinteet sopivat niin allergisille ja vegaaneille kuin erikoisruokavalioita noudattaville sekä lisäaineita karttaville. Pakkauksiin valitsimme öljyttömän kasvipohjaisen muovin, jonka hiilijalanjälki on negatiivinen eli pakkaukset sitovat ilmakehästä hiilidioksidia. Valmistettu Suomessa.
Käyttötarkoitus plus minus
Sinkin lisääntyneeseen tarpeeseen.
Annostelu plus minus
1 kapseli vuorokaudessa nieltynä nesteen kanssa.
Sisällöt plus minus

Sinkkiä 25 mg (250 %*)

* vuorokautisen saannin vertailuarvosta

Ainesosaluettelo plus minus
Täyteaine (mikrokiteinen selluloosa), sinkki (sinkkiasetaatti, sinkkibisglysinaatti), vegekapseli (hydroksipropyylimetyyliselluloosa). Ei sisällä säilöntä-, väri-, aromi- tai makeutusaineita. Laktoositon, gluteeniton, soijaton. Sopii mm. vegaaneille ja FODMAP-ruokavalioon.
Ainesosat ja koostumus plus minus
Sinkki: Sinkkiasetaatti Sinkki: Sinkkibisglysinaatti 25mg Sinkki
Huomioitavaa plus minus
Suositeltua vuorokausiannosta ei saa ylittää. Ravintolisä ei korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota eikä terveitä elämäntapoja. Säilytetään huoneenlämmössä pienten lasten ulottumattomissa.
Raskaus ja imetys plus minus
Ei tunneta haittavaikutuksia raskauteen tai imetykseen.
Säilytys plus minus
Huoneenlämpö (+15C - +25C)